Konkurs „ABC – Ekonomii”.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 czerwca 2018

W dniu 14 czerwca 2018 roku  uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Seceminie  wzięli udział w konkursie o przedsiębiorczości.Konkurs odbył się w Domu Kultury we Włoszczowie.

 

Organizatorem tego wydarzenia była Lokalna Grupa Działania przy współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Pracodawców Prywatnych Lewiatan Kielce.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o pieniądzu i zagadnieniach związanych z ekonomią oraz przedsiębiorczością wśród gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa  grupa uczniów z II klasy gimnazjum:

         Karolina Dyszkowska

         Paulina Grabowska

         Kacper Kucharek

         Aleksandra Pasoń

         Dagmara Sikorska

Konkurs poprzedzony był złożeniem przez uczniów swojego pomysłu na biznes czyli Biznesplanu, który został poddany ocenie punktowej przez komisję konkursową.

Konkurs natomiast miał formę pisemnego testu wielokrotnego wyboru oraz otwartych pytań. Treść pytań wybiegała znacznie poza materiał programowy gimnazjum. W konkursie wzięło udział 11 drużyn z trzech powiatów ( włoszczowskiego, radomszczańskiego, częstochowskiego).

Nasi uczniowie zajęli III miejsce: otrzymali Voucher na 10-dniowy obóz szkoleniowo-wypoczynkowy nad Morzem Bałtyckim. Otrzymali również drobne upominki. Dziękujemy gimnazjalistom za udział i piękne zaprezentowanie się. W przygotowaniu do konkursu uczniom pomagała nauczycielka wiedzy o społeczeństwie p. Elżbieta Piekarska.

                                                                               Gratulujemy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie