NABÓR WNIOSKÓW NA ZAKUP PREFERENCYJNY WĘGLA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 listopada 2022

Wójt Gminy Secemin informuje, że Gmina Secemin włączyła się w akcję dystrybucji węgla. Mieszkańcy naszej gminy będą mogli składać wnioski o zakup węgla za cenę nie wyższą niż  2 000 zł brutto.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) do zakupu preferencyjnego paliwa stałego (węgla kamiennego) dla gospodarstw domowych są uprawnione osoby fizyczne, które spełniają warunki upoważniające do otrzymania dodatku węglowego. Węgiel kamienny (miał, groszek, orzech) można będzie nabyć w dwóch partiach:

  • do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 roku,
  • do 1,5 tony od 1 stycznia 2023 roku.

Gmina odpowiada za:

- transport węgla ze składu hurtowego do punktu sprzedaży na terenie gminy,

- rejestrację zamówień,

- sprzedaż detaliczną węgla.

 

Maksymalna kwota za tonę to 2 000,00 zł brutto.

Do ceny tej nie jest wliczony koszt transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego – będzie to stanowiło dodatkowy koszt zakupu węgla przez  gospodarstwo domowe.

 

O punktach sprzedaży węgla opałowego poinformujemy niezwłocznie po ich uruchomieniu.

Mieszkańcy zainteresowani zakupem węgla za pośrednictwem gminy powinni złożyć wypełniony druk (załącznik do niniejszej informacji) osobiście w Urzędzie Gminy Secemin w pok. nr 5 (parter) w godzinach pracy urzędu (od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30-15:30) lub poprzez ePUAP.

W celu usprawnienia systemu sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach wnioski należy składać w terminie do dnia 18 listopada 2022 roku.

 

Wójt Gminy Secemin

/-/ Tadeusz Piekarski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie