Gminna Biblioteka Publiczna w projekcie "Mała Książka -Wielki Człowiek"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 lipca 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Seceminie zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowanego do dzieci trzyletnich i ich rodziców, którego koordynatorem jest Instytut Książki.

Już od września trzylatek zapisany do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

Jak wziąć udział w projekcie?

Po wakacjach w naszej bibliotece  każdy trzylatek (dzieci urodzone w 2015 roku), który odwiedzi bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, a także Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek oraz broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Za każdym razem, kiedy dziecko odwiedzi bibliotekę i wypożyczy co najmniej jedną książkę, otrzyma naklejkę do swojej Karty Małego Czytelnika, a po uzbieraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Żadnych obowiązków, sama przyjemność, prezenty, radość i satysfakcja dla dzieci i rodziców. Start projektu zaplanowano na wrzesień. Po otrzymaniu materiałów rozpoczniemy przekazywanie ich trzylatkom i rodzicom.

Zapraszamy do udziału w projekcie !

Kierownik GBP w Seceminie

Joanna Burzawa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie